KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11809115
nr 1180 9115
Jocke Ã…kerblom
(1906-1972), Sverige
Oljemålning, "Kustby i Ångermanland". Signerad, daterad Nordingrå 1946. Olja på duk, 64x82 cm. Utställd på separatutställning i Konstnärshuset 1950
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 30 april 2018
kl 19:28:58
28/4 19:37:58
Jocke Ã…kerblom
Läs mer om Jocke Ã…kerblom